Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko   Prosinec v Broučku

Prosinec v Broučku

I ve třídě nejmenších Broučků vládla v prosinci správná mikulášská a předvánoční nálada.
Děti zpívaly o veselém čertíkovi Bertíkovi, cvičily s jeho pytlíkem, samy si jej potiskaly bramborou a nakonec také odnesly plný domů. Návštěvy, která k nim přece jen nakoukla, se nebály, jen užasle oněměly.
S ovečkami se pak vydaly na cestu do Betléma. Z některých se staly výborní herci a také muzikanti při zpěvu koled. Pečení, tvoření i zdobení bavilo nejen děti ale i rodiče a ačkoli nás v závěru roku bylo malinko, radost z nových her a hraček pod stromečkem byla veliká.
Těšíme se také z toho, ze nám šikovní řemeslníci vytvořili hezké bednění okolo bazénku a podstavec pod skluzavku.

cvičíme s pytlíkytiskáme pytlíkyčertíci v peklíčkučertovská kuchyněi rohy máme..pečeme čertíkynadílkakačenky se schovalykapičkymodelujeme a pozorujemenávlékáme sněhové řetězypečeme perníčkyochutnávámeBetlém u Broučkůpůjdem spolu do Betlémapůjdem spolu do Betléma 2máme i andělaovečkyzpíváme koledycvičímekdo bude prvnívánoční stromečekděláme stromečkyzdobíme kapříkychytáme kapryvánoční tvoření s rodičivánoční tvoření s rodiči 2na závěr besídky jsme si zatancovalitancujeme u stromečkutančíme a zpívámerozbalujeme dárky od Ježíška 2rozbalujeme dárky od Ježíškarozbalujeme dárky od Ježíška 3kreslíme si do pískumusíme ty nové hračky pořádně vyzkoušet