Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Kamarád

MŠ Kamarád

MŠ Okružní-PRÁZDNINOVÝ ČAS VE ŠKOLCE

JAK DĚTI ZE ŠKOLKY POHÁDKA TRÁVÍ ČAS VE ŠKOLCE KAMARÁD? Společně si hrají, zpívají, cvičí, vypráví pohádky a hlavně se společně smějí a povídají  o všem možném 🙂 . Ve třídě Zajíček, která nám byla po dobu léta půjčena, děti vše prozkoumávají. Zaujalo je spousta podnětných hraček a stavebnic, které v naší školičce nemáme. P. učitelky slíbily, že se pokusí některé brzy pořídit 🙂 . Zahradu využíváme ke hrám v písku a ke skotačení na herních prvcích.             I dopravní hřiště jsme navštívili a bylo vidět,       že děti jízdu s pravidly nezapomněly .

Přečíst celé →


MŠ Okružní – Děkujeme, Honzíku !

Honzík ze třídy Krteček a jeho maminka nám věnovali hračky na tvoření z písku. Hned jsme je využili na školní zahradě a pak jsme se ještě projeli na Dětském dopravním hřišti. Mezitím nezapomínáme zalévat vyvýšené záhonky s hráškem a bylinkami.

 

 

 

 

 


MŠ Okružní – „To byly krásné panenky“

Pro zpestření prázdninového provozu jsme se rozhodli navštívit výstavu „Půvab krojovaných panenek“ v Regionálním muzeu na Tvrzi. Paní průvodkyně děti zaujala příjemným a zajímavým výkladem a proto z úst dětí při odchodu z muzea zaznělo: „To byly krásné panenky“.


MŠ Okružní – Nejlépe je venku

V červenci tráví děti hodně času venku – třeba na dětském dopravním hřišti,

ve třídě kreslily a malovaly do soutěže „Ovoce plné vitamínů“,

a pak si zase hrály a sportovaly venku na školní zahradě.


MŠ Okružní – Exotická zvířátka

Není to tak dávno, co naši školku navštívil pan Tomáš Vodička a seznámil děti se zajímavými a nevšedními zvířátky. Děti nejvíce zaujaly různé druhy  hadů, na které si mohly i sáhnout a prozkoumat, zda mají tělo slizké nebo ne. Dalším zvířecím hostem byl velký, chlupatý pavouk, který nám ovšem naháněl hrůzu. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o životě těchto zvířátek a také o jejich chovu, který je však velmi náročný.

Beseda byla poučná a dětem se moc líbila.


MŠ Okružní – Stužkování předškoláků

Ve čtvrtek 17.6. jsme se slavnostně rozloučili s našimi předškoláky, kterým již brzy začne další životní etapa. Před přítomné rodinné příslušníky nastoupili za zvuku fanfár. Po milém přivítání vedoucí paní učitelky, k dětem promluvila a vše nejlepší do života jim popřála i paní místostarostka MUDr. Romana Bělohlávková.

Poté  byly děti stužkovány a byly přečteny jejich odpovědi na otázky, týkající se jejich přání a budoucího povolání. Na památku děti obdržely knihy.

Celý kolektiv MŠ Kamarád všem předškoláčkům přeje šťastné vykročení do první třídy a mnoho školních úspěchů.


MŠ Okružní – Schůzka Ekotýmu

Středeční odpoledne patřilo poslední schůzce našeho Ekotýmu. Krásné počasí nám přálo a s pomocí rodičů jsme přesadili květináčové hlavy a děti je nazdobily novými čelenkami. Práce se dařila a náš plot se rozzářil novou výzdobou. Také hrášek dostal novou oporu, aby mohl dále růst.

Všem zúčastněným moc děkujeme 🙂

 

 


MŠ Okružní – TOM a MÍLA zvesela na zahradě

V úterý 15.6. jsme se na naší školní zahradě pobavili s duem TOM a MÍLA. Skvělé kouzelnické triky doprovázel smích dětí, který se rozléhal do okolí. Taneční rytmy nás roztančily a pěkně nám protáhly těla.


MŠ Okružní – Návštěva MLÝNA OUDOLEŇ

Ve středu 9.6. jsme s našimi předškoláky podnikli výlet v rámci projektového dne do MLÝNA OUDOLEŇ.

Cesta autobusem trvala asi půl hodiny a  po krátké pěší procházce jsme se ocitli takřka v pohádce. Přivítal nás sympatický pan mlynář Jiří Kryštofek, který se stal našim průvodcem po mlýně. Všude bylo krásně běloučko od právě namleté mouky, což vytvářelo pravou mlýnskou atmosféru.

Děti se zájmem naslouchaly všemu, co jim mlynář říkal a sledovaly vše co jim ve mlýně ukazoval. Prohlédli jsme všechny patra mlýna a ti nejodvážnější nahlédli i do sklepa, kde prý blízko k půlnoci i čerti hrají mariáš.

Do školky jsme se všichni vrátili s novými poznatky a každý na sobě měl alespoň špetku mouky, jako památku na navštívený mlýn.


MŠ Okružní – Práce je taky zábava

„Myšky a Myšáky“ z 2.odd. baví práce – zalévají záhonky v eko-truhlíkách, umývají na zahradě auto, houpačky, kolotoč a tabule. Pak se projedou na koloběžkách a odrážedlech nebo se podívají, jak pracuje někdo jiný.