Úvodní stránka   Informace   Novinky a odkazy

Novinky a odkazy

Tipy na videa, pracovní listy a další aktivity z ČT edu

Logopedie
Logopedie může být hra i zábava! Logopedické aktivity motivují děti ke správné výslovnosti a nabízejí řadu her s touto tématikou.

Angličtina
Legrační angličtina s Timmym a jeho kamarády bude děti v asi 50 videích učit základní fonetickou abecedu, první slovíčka a

Jaro a příroda
Zahradnická sezóna je tu! Objevte v dětech malé pěstitele a ukažte jim zázraky, které dělá jaro jakoby nic. Klíčení, sázení na zahrádce i doma v obýváku. A nebo se rovnou vrhněte na Moji zahrádku.

Pohádky a příběhy
Když je čas na odpočinek, třeba na čtení pohádek, mohou se hodit videa založená na kultivovaném projevu a dobré literární práci. Čtení do ouška.

Tralala
Jarní zpívání: Zpěv zlepšuje náladu a sbližuje lidi, to je známá věc. Pojďme si společně zazpívat písničky, které doslova přitahují jaro. A trochu se u toho i protáhneme.

Cvičení
Jogínci vám ukáží, že jóga nemusí být nutně jen seriózní záležitost pro dospěláky. Pohyb je jednou z věcí, které nám v současnosti nejvíc chybí, a tak to s nimi pojďte změnit.


Školní zralost

Dle školské legislativy žádá rodič o odklad školní docházky v době zápisu dítěte k povinné školní docházce a svou žádost dokládá posouzením školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Z tohoto důvodu budou vyšetření školních zralostí v našem zařízení probíhat v průběhu února-března 2020.

Žádáme rodiče, kteří uvažují o odkladu školní docházky u svého dítěte, aby se k vyšetření objednali nejpozději do 31.1.2020. Při objednání po tomto termínu nemůžeme zaručit vystavení doporučení do termínu zápisu.

Posuzování školních zralostí se týká dětí narozených v období 1.9.2013 – 31.8.2014.

Preferujeme objednání e-mailem na adrese poradnazr@pppaspcvysocina.cz.  Vhodné je zaslat vyplněný formulář  Žádost o vyšetření, který je k dispozici na našich webových stránkách www.pppaspcvysocina.cz, v sekci „Dokumenty – Formuláře“.  Údaje, které potřebujeme k objednání jsou: jméno a příjmení rodiče, jméno a příjmení dítěte, datum narození dítěte, adresa (trvalá, korespondenční), telefonický a e-mailový kontakt a mateřská škola, kterou dítě navštěvuje. Případné další informace najdete na našich webových stránkách.

PhDr.Šteidlová, vedoucí pracoviště Žďár n. S.

Formulář žádosti Žádost o vyšetření

———————————————————————————————

Linka pro rodinu a školu

Jedná se o linku pro rodinu a školu, rodiče, pedagogy i veřejnost,  kterou provozuje sdružení Cesta z krize, z. ú. Toto sdružení uvedlo do ČR evropskou krizovou linku 116 000 pro rodiny, příbuzné, pedagogy a zainteresovanou veřejnost pod názvem Linka pro rodinu a školu 116 000.

Více informací  na http://linkaprorodinuaskolu.cz/

Linka pro rodinu a školu

———————————————————————————————

Logopedie

Vážení rodiče,

na stránkách www.martinakolmanova.cz  se dozvíte zajímavé informace týkající se

logopedie, které provozuje klinická logopedka Martina Kolmanová.


Zajímavý seminář věnovaný problematice výživy dětí mateřských a základních škol.

Pozvánka zdravá strava v MŠ


Odolné samolepky na oblečení a věci
informativní leták