Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček

MŠ Vláček

MŠ Vláček se loučí ……….

Poslední krátký týden v MŠ Vláček proběh trochu rychle.

V rámci prevence PO – proběhl cvičný poplach, kdy se společně evakuovaly děti i všechny dospělé osoby z objektu. Vše proběhlo bezvadně – všichni dokázali  rychle uniknout.

Po přesunu jsme využili spojení všech tříd venku a rozloučili jsme se s naší p. učitelkou Ivankou, která odchází na dlouhé a zasloužené prázdniny 🙂

Všichni jsme jí společně zazpívali a popřáli.

Jinak poslední dny proběhly v rámci sportování a hraní venku.

Tenisová školička

Lanové centrum

Přejeme všem dětem i rodičům krásné a slunečné prázdniny.


MŠ Haškova – Naši školáci 2021


MŠ Haškova – Náš Svět

Minulý týden jsme si s dětmi povídali o našem Světě, ve kterém žijeme.

Žirafky

Zajíčci uspořádali narozeninovou oslavu pro děti, které slaví o prázdninách, aby jim nebylo líto, že přišli o narozeniny ve školce 🙂 😉

Medvídci a jejich sovička z šišky, z naší zahrady.


MŠ Haškova – Zajíčci na výletě

Zajíčci vyrazili na výlet na Zelenou horu a na Zámek u nás ve Žďáře nad Sázavou.


MŠ Haškova – Veverky na výletě

Minulý týden Veverky vyrazily na výlet do Nového Města na Moravě, kde navštívily Horácké Muzeum a Strašidelné podzemí. A na závěr dostaly děti jako odměnu zmrzlinu 🙂 🙂


MŠ Haškova – Dopravní hřiště

Veverky společně se Zajíčky vyrazili na dopravní hřiště, kde si upevnili své dopravní znalosti, a ty si hned na místě procvičili v praxi.


MŠ Haškova – Kdo si hraje nezlobí

V těchto teplých dnech nezapomínáme na naše záhonky a pečlivě je zaléváme. Za odměnu jsem si již pochutnali na prvních ředkvičkách. 😎

Není nad to protáhnout si tělo… 😉 Cvičení u Žirafek.

Veverky vyrazily do přírody, kde budovaly příbytky pro mravence a pozorovaly stromy.

S knihou objevujeme svět… 🙂

Co dále děláme…

 


MŠ Haškova – Projektový den

Než se nadějeme, bude tu léto a s ním i výlety a pobyty v přírodě.  A kdo má rád přírodu, ten ji více chrání, angažuje se v ochraně přírody a chová se k ní šetrněji. Láska k přírodě, ta začíná tím, že do ní rádi a často chodíme, že pro nás není jen prostorem pro sport a hry, ale že si uvědomujeme její krásu, křehkost, že se umíme zastavit, zaposlouchat, dotknout se a dokázat přírodu ochutnávat všemi smysly. Dne 3. 6. 2021 se předškolní děti zúčastnily plánového projektu „Blízko k cílové čáře“. Tématem projektového dne bylo environmentální vzdělávání a téma: „Rostliny a stromy kolem nás“. Tímto projektem nás provázela paní Mgr. M. Rajnošková, lektorka ekologických programů a vedoucí pracoviště Dům přírody Žďárských vrchů. Přinesla a půjčila dětem drobné pomůcky, měla připravenou zásobu her a aktivit k jednotlivým činnostem. Nejdříve děti vyslechly pohádku: Chlapec a strom a pak už následovaly navazující aktivity. Hry s poznáváním jarních rostlin, co roste u nás na zahradě a v okolí školky, smyslové aktivity se stromy: poznej svůj strom, tělo stromu, poznávání podle listů a mnoho dalšího. Děti tak vyzkoušely kratší i delší aktivity, mohly pracovat jednotlivě, ve dvojicích i ve skupinkách. Zkusily si také vyřazení některých smyslů při poznávání přírody a hlavně používaly opravdové přírodniny. Projektový den byl zpestřením výuky pro děti i pedagogy.

Veverka + Medvídek

Zajíček a Žirafa

 


MŠ Haškova – Slavíme svátek dětí

Jako každý rok, slaví dne 1. 6. svůj svátek všechny děti. I my jsme chtěli našim dětem udělat radost a proto jsme jim nachystali zábavný a pestrý týden, aby si svůj svátek opravdu užily.

V úterý, 1. 6., měli děti ve třídách nachystané různé soutěže a jiné aktivity. A za odměnu, na děti po obědě, čekala sladká odměna. Zmrzlina!

Tento týden jsme také chodily na dobrodružné výpravy a dělali spoustu dalších zajímavých věcí.

Zajíčci a jejich výprava do lesa k rybníku a zpět, na cestě je čekal nelehký úkol. A to, pomoci slepičce uzdravit jejího kohoutka. Naštěstí vše dobře dopadlo a kohoutkovi pomohly.

Veverky a jejich vycházka na vodojem. Pozorovali ptáky, přírodu a život u rybníku.

Veverky sportují.

Žirafy a jejich týden, ve znamení svátku dětí.

Medvědi a jejich den dětí.


MŠ Haškova – Všechno kvete, krásně voní…

Tento týden jsme si ve třídě veverek, zajíčků a medvídků povídali o JARU. O kytičkách, kvetoucích stromech, jarním počasí. Anebo například i o včeličkách, a o tom, jak jsou pro nás včeličky důležité.

Medvídek

Zajíček

Veverky