Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček   Pastelková cesta

Pastelková cesta

Tak zněl název cesty – projektu, která propojila v úterý 12. ledna 2016 naši mateřskou školu s 5. ZŠ. Cestou z mateřské školy děti plnily různorodé úkoly na jednotlivých stanovištích.

Dokazovaly tak, že jsou připraveny k zápisu do základní školy, který se uskuteční koncem měsíce ledna. Po splnění všech úkolů se děti přemístily do budovy základní školy, kde probíhal Den otevřených dveří. Děti se těšily na řadu zábavných, vědomostních, sportovních i tvořivých činností. Podrobný program obdržely při vstupu do školy. Rodiče přicházející do mateřské školy pro sourozence prvňáčků s nadšením vyprávěli, jak v dopoledních hodinách sledovali výuku v první třídě. Byli mile překvapeni, co všechno zvládly jejich děti za první pololetí. Dnešní „Pastelková cesta“ symbolicky propojovala mateřskou školu se školou základní. Ukazovala všem cestu k dalšímu vzdělávání, otvírala nové obzory nejen předškolákům, ale i jejich mladším kamarádům.

DSC_1289 (Custom)DSC_1287 (Custom)DSC_1284 (Custom)DSC_1283 (Custom)DSC_1279 (Custom)DSC_1278 (Custom)DSC_1276 (Custom)DSC_1274 (Custom)