Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Sluníčko   MŠ Veselská – Týden dětských radovánek

MŠ Veselská – Týden dětských radovánek

První červnový týden byl ve třídě Motýlků ve znamení dětských her:

V pondělí 30.5. jsme si užili dopoledne v pyžamu – děti, které přišly do školky brzy ráno, si mohly odpočívat v peřinkách s knížkou. Zacvičili a zatancovali jsme si v pyžamu na známé hity, po zhlédnutí pohádky „O neposlušné noční košilce“ si děti mohly vyzdobit svoji noční košilku.

 

V úterý 1.6. jsme oslavili Den dětí sportovními aktivitami na školní zahradě – děti na šesti stanovištích plnily různé úkoly (skákání v pytli, prolézání tunelem, hod na cíl apod.).

Ve středu 2.6. k nám do školky přijel loutkoherec Honza Hrubec a zahrál dětem pohádku Princ z knížky. Děti byly nadšené, divadlo se jim moc líbilo.

Ve čtvrtek 3.6. proběhla na školní zahradě beseda s paní M. Novou o canisterapii. Děti potěšila přítomnost speciálně vycvičené labradorské fenečky Tessi. Ta jim ukázala, jak pomáhá  nemocným a postiženým lidem. Děti se také dozvěděly, jak se zachovat, když se setkají se psem, který chce zaútočit.

V pátek 4.6. jsme se vydali na dopravní hřiště, kde na nás čekali 3 policisté. Ti dětem ukázali, jak a kde přecházet vozovku, vysvětlili dětem jednotlivé dopravní značky a nezapomněli připomenout, co znamenají jednotlivé barvy na semaforech. Menší děti jezdily na odrážedlech a větší děti na koloběžkách.