Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – Martin k nám jede, zimu i světlo veze!

MŠ Santiniho – Martin k nám jede, zimu i světlo veze!

Na přelomu října a listopadu jsme se v naší MŠ věnovali legendě o svatém Martinovi. Děti si vyzkoušely dramatizaci této legendy, vyráběly a malovaly koně, stavěly městské hradby, plnily pracovní listy a učily se písničky. Navštívil nás odvážný a zdatný „voják“, který pomohl všem klukům vyrobit vojenskou přilbu. Děvčata si zase vyrobila koňskou hlavu.

Celý projekt vyvrcholil společnou odpolední akcí s rodiči ve čtvrtek 9.11.2017, na kterou jsme se všichni moc těšili. Přivítali jsme se na školní zahradě, kde jsme si zahráli společně s rodiči pohybové hry a také jsme si připomněli legendu o svatém Martinovi. Vytvořili jsme také společně město s hradbami a zdůraznili jsme, proč byly hradby pro město důležité.
Pak už jsme se všichni vydali na Martinskou cestu – prošli jsme zámeckou zahradou až k bráně, kde jsme společně zazpívali, aby se brána otevřela. Na louce jsme zpívali píseň o Martinovi a věřili jsme, že se mu bude písnička líbit a přijede za námi. A tak se také stalo 🙂 Martin nám přivezl světlo, pozdravil nás a jel zase dál. My jsme si rozsvítili své lampionky, lucerničky a jiná světýlka a šli jsme společně ke školce, kde jsme si pochutnali na sladkých Martinských rohlíčcích, teplém a voňavém punči pro děti a svařáčku pro rodiče.
Světýlka provázela všechny až domů a děti si mimo jiné odnášely i podkovičky pro štěstí.