Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – Malé ohlédnutí za Velikonocemi

MŠ Santiniho – Malé ohlédnutí za Velikonocemi

Od 8.4.2019 jsme se ve školce připravovali s dětmi na Velikonoce. Povídali jsme si o velikonočních tradicích a zvycích, děti se učily velikonoční písně a říkadla, plnily úkoly ve skupinách, vyráběly si zajíce, kohouty a kuřátka.

Vzhledem ke krásnému jarnímu počasí jsme hodně chodili ven. Mysleli jsme i na kačenky, které jsme šli společně nakrmit. Hráli jsme si pod Zelenou horou, kde jsme obdivovali krásu rozkvetlých narcisek i lučního kvítí, z kterého děvčata vytvořily květinové vazby na výzdobu MŠ.

S radostí jsme přijali pozvání na vystoupení folklórních souborů v městském divadle s názvem Jak krajánek světem šel. Vystupoval v něm i náš kamarád Míša, kterému děti moc tleskaly. Celé vystoupení bylo milým pohlazením po duši. Děkujeme 🙂

Nechyběla ani návštěva výstavy v Regionálním muzeu s názvem Velikonoce na Horácku, která dětem přiblížila velikonoční tradice a lidové zvyky v našem regionu, tentokrát formou exkurze do minulosti. Dozvěděli jsme se, jaké zvyky se pojí s Květnou nedělí, Zeleným čtvrtkem, Bílou sobotou, nebo Velkým pátkem, proč se jedly kočičky, kdo mohl být komandantem, jak vypadal pašijový průvod, nebo kdo a proč koulel kraslice po polích.

Věříme, že děti odcházely na Velikonoční svátky nejen s hezkými prožitky, ale díky babičce od Ellinky Vinopalové i s krásnými veselými zajíčky, které všem našila. Udělali velkou radost 🙂 Děkujeme