Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – EKOTÝM

MŠ Santiniho – EKOTÝM

V pondělí 4.6.2018 dopoledne proběhlo na školní zahradě v našem novém altánu další setkání EKOTÝMU. Tentokrát jsme se s dětmi ze třídy Motýlek zamýšleli, jak můžeme přispět k ochraně životního prostředí nižší spotřebou igelitových sáčků. Maminka od Matýska a Šimonka, která je zároveň členkou našeho Ekotýmu, ušila s láskou pro každé dítě ze třídy Motýlek eko-pytlík, který je skvělou náhradou ke stále tenčím igelitovým sáčkům, které jsou zdrojem špatně recyklovatelného odpadu a uplatní se nejen při nakupování ovoce a zeleniny. Děti přemýšlely, v čem je eko-pytlík lepší než igelitový sáček a na co všechno by se dal využít.

K této zajímavé EKO- besedě si děti připravily také bylinný nápoj. Do vody vložily citron, bezový květ a přidaly mátu a jahůdky, které si natrhaly na naší zahrádce. Podařilo se jim připravit nejen skvělý a osvěžující nápoj, ale také krásně barevný a lákavý pro oči, na kterém jsme si všichni moc pochutnali.

Paní Škarvadové moc děkujeme za eko-pytlíky a věříme, že je děti i rodiče budou rádi využívat při svých nákupech nebo pro ně najdou další využití.
Každý z nás tak může přispět k ochraně životního prostředí 🙂