Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   MŠ Santiniho – Ať si mrzne, ať je zima, zimní sporty, ty jsou prima!

MŠ Santiniho – Ať si mrzne, ať je zima, zimní sporty, ty jsou prima!

Od pondělí 22.1.2018 jsme si v naší MŠ s dětmi povídali o zimním sportování. Děti se seznámily s novými říkankami k pohybovým hrám a s veselou písní SPLAŠENÁ LYŽE. Pracovali jsme s tématickými obrázky, sdíleli se, využívali jsme interaktivní televizi pro ukázky zimních sportů a starší děti vyplňovaly pracovní listy. Zjistili jsme, že máme mezi sebou začínajícího hokejistu, který nám přinesl ukázat svůj dres. Trénovali jsme rychlost a obratnost při oblékání a pohybových hrách ve třídě, ke kterým jsme využívali papírové sněhové koule.

V centru BARVIČKA děti pracovaly s barvami a kreslily obrázky na téma ZIMNÍ SPORTY. Mladší děti obrázky sportovců vymalovaly, vystříhly a nalepily. Děti ze třídy Motýlek si vyrobily papírové brusle. V centru KOSTIČKA postavily děti lyžaře, sáně a další sportovce a jejich sportovní potřeby.

Všichni jsme se moc těšili na středu 24.1.2018 na ZIMNÍ SPORTOVÁNÍ s rodiči.
Dopoledne jsme s dětmi připravili bobovou a sáňkařskou dráhu a naše asistentka Pavlínka připravila lyžařskou stopu pro malé lyžaře.

Odpoledne děti i odvážní rodiče dostali startovací čísla a společně jsme si protáhli a zahřáli svaly při zimní honičce. Připomněli jsme si pravidla férového sportování a složili jsme SLIB SPORTOVCŮ. Pak už následoval nástup na START a s chutí do závodění dle možností a svých sil 🙂

Našli se i dva šikovní malí lyžaři, kteří statečně projeli lyžařskou stopu. Gratulujeme 🙂

A po zdravém a veselém sportování čekaly na děti odměny a párkování 🙂