Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pohádka   MŠ Brodská- Hurá na palubu

MŠ Brodská- Hurá na palubu

Krásné  počasí vybízelo k cestování  k ,,velké vodě“.

Vyplouváme!

  A tak si Vrabčáci postavili loď ze všeho dostupného, co mohli najít ( molitanové kostky, látky, žíněnky, křesílka), vybavili se kotvou a kormidlem a nastoupili na palubu. Při zvuku šumění moře pozorovali okolní krajinu, určovali zvěř i živočichy, které ,,jako“ zahlédli na pevnině i v moři. Děti jako námořníci zažili bouři, velké vlny, společně s kapitánem vykládaly

Hledání indicií na ostrově

zboží v přístavech, staraly se           o loď, zachraňovaly muže přes palubu a společně musely zdokonalovat svoji obratnost. Na hřišti procvičovaly skoky do dálky z místa i s rozběhem a běh na delší trať.  Z encyklopedií získaly spoustu nových poznatků o moři a jejich obyvatelích, zahrály si hru Na žraloka. Neznámý kapitán z ostrova, který jsme navštívili, našim námořníkům zanechal dopis s podrobným popisem, jak se dostat k pokladu.

Skákání na hřišti.

Najít nový ostrov se sopkou, jezerem, oranžovými květinami, nejvyšším stromem a nejbarevnějšími motýli na světě byl pro nás tvrdý oříšek, ale společnými silami jsme to zvládli. I poklad přísně střežený tajuplným ptákem jsme objevili 🙂 . Tvořivá dramatika děti vede k zapojení fantazie, ke spolupráci a ještě velký bonus k tomu- zatáhne úplně všechny do děje a tvůrčí aktivity.

Poklad jsme našli.

Výtvarné tvoření – moře.

Trénování na hřišti.

Další indicie k pokladu.

Hledání pokladu.