Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Pastelka   Endele – bendele, tak i tak, budeme si spolu hrát!

Endele – bendele, tak i tak, budeme si spolu hrát!

Na úterý 17.5.2016 jsme do třídy BERUŠEK pozvali rodiče a babičky ke společnému zpívání, tvoření a hraní. Dospěláci se tak na chvíli proměnili v malé děti. Tancovali s námi, zpívali a společně se přivítali v odpoledním kruhu s berunkou Verunkou. Naučili se vítací rituály, básničky a zahráli si s dětmi na motýlky a berušky. Děti si pak vybraly koutek, ve kterém se svými rodiči pracovaly.
V koutku BARVIČKA maminky kreslily „neviditelné“ obrázky, které pak děti odkrývaly barvou. Také si společně vyrobili kvetoucí kytičky na vodě. V koutku POKUSY A OBJEVY si děti s rodiči vyzkoušeli vyrobit sopku a prak z ruliček od toaletního papíru. V koutku DÍLNIČKA využili hřebíčky a kladívko a vyrobili si hudební nástroj „deštnou hůl“. V koutku ŠKOLIČKA se naučili novou hru „CUMULO“ a skládali obrazce ze sirek dle předlohy a geometrické tvary. V koutku NOTIČKA a MAŇÁSEK si děti s rodiči hráli pohádky a na xylofon známé melodie lidových písniček.
Na závěr děti přednesly básničku mamince i tatínkovi a odměnily je za jejich péči a lásku sladkou pusinkou. Mamince přidaly ještě písničku a vlastnoručně vyrobené keramické srdíčko s kytičkou. Celé odpoledne probíhalo v přátelské, milé a hravé atmosféře a už nyní se těšíme na další setkání!