Úvodní stránka   Ze školek   MŠ Vláček   Beseda – Rodina dopravních značek

Beseda – Rodina dopravních značek

Rodina dopravních značek

Besedu s tímto názvem zahájila v úterý 15.4.2014  preventistka  D. Pálková, která zavítala do MŠ v rámci dlouhodobého projektu Policie ČR.

 

Děti si připomněly, že měsíc duben je ve znamení bezpečnosti, zamýšlely se nad různými situacemi, které mohou nastat pod vlivem „aprílového počasí“, promýšlely možnosti, jak jednotlivým kolizím předejít. Hovořily o cestě do MŠ se svými rodiči, o chůzi přes vozovku, zdůrazněn byl význam policistů na křižovatkách v době přecházení většího počtu školáků. Děti se postupně seznámily s různými druhy značek, jejich významem i nutností dodržování pro řidiče i chodce. Velmi zajímavé byly činnosti ve skupinách, kde děti diskutovaly o různých nebezpečích, které mohou v dopravním ruchu nastat, o využívání ochranných prostředků, o chování cyklistů a chodců na cyklostezce. Děti získaly další, velmi důležité znalosti z oblasti dopravní výchovy, věříme, že dlouhodobý projekt upevní základy bezpečného chování dětí předškolního věku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA