Úvodní stránka   Z ředitelství   Strategie Centrum nejen pro dospělé

Strategie Centrum nejen pro dospělé

Vážení rodiče,
slyšeli jste už o projektu města Strategie Centrum? Víte, že i Vaše dítě se může aktivně zapojit?

Naše mateřská škola vede dlouhodobě děti k poznávání svého města a péči o něj, a proto se rozhodla zapojit do tohoto projektu. Rády bychom, aby děti pochopily, že je to jejich město a měly by se o něj zajímat a aktivně ho utvářet. Při procházkách městem vedeme děti k uvědomění si, že v našem krásném městě žijí lidé různého věku a každý z nich má město rád z jiného důvodu.

Projekt Strategie Centrum se zabývá možnostmi dalšího rozvoje centra Žďáru nad Sázavou. A kdo jiný by měl mít názor na budoucí podobu města, než jeho mladí obyvatelé? Právě jim totiž bude město jednou sloužit a měli by na něj být právem pyšní!
Děti tedy diskutovaly mezi sebou a vážně se zamýšlely nad tím, jak by podle nich mělo centrum Žďáru nad Sázavou vypadat. Co jim zde např. chybí, co se jim líbí nebo naopak nelíbí. Svoje představy se pak pokusí výtvarně ztvárnit. Vybrané práce z naší mateřské školy budou společně s pracemi dětí z ostatních škol vystavené na Dni Žďáru 9. 6. 2018.

Zajímá Vás tento projekt a rádi byste se dozvěděli více nebo svým hlasem vyjádřili svůj názor na rozvoj centra města? Pak navštivte stránky města www.zdarns.cz, kde najdete všechny informace k projektu Strategie Centrum včetně on-line hlasovacího formuláře.

Hlasování probíhá do 25. května a svůj hlas můžete dát i papírovou formou do jedné z hlasovacích uren umístěných po městě.