Dobrý den, přátelé.
Jsme tu zase s Tvořením pro radost.
Kdo chce, pojď mezi nás a připoj se.
Travičku v květináči, řeřichu ve skořápce zasetou už máme (předchozí rubriky). Mohli bychom se pustit do tvoření ozdoby (zápichu )určeného do květináče, který třeba travičku povzbudí růst vzhůru. Zápichem se stane kuřátko – jeden ze symbolů jarního života.
Doposud jsem pracovali s přírodninou, teď se pustíme do práce s odpadovým materiálem. Krabici od bot nebo karton z nějakého doručeného balíčku určitě doma najdete.
Pusťme se do práce.
Budeme potřebovat:
karton, tužku, nůžky, vlny žluté (ale třeba i jakékoli), kousek oranžového nebo žlutého papíru, černý fix, lepidlo, špejli
Postup:
Na karton si tužkou nakreslíme ovál libovolně velký – tělo kuřátka, který vystřihneme. Vystřižený tvar jemně pomažeme lepidlem, aby vlna při namotávání neklouzala dolů, a omotáváme vlnou. Z hnědého kartonu se rázem stalo vylíhnuté kuře, kterému chybí zobáček, oči a nožky. Z kousku oranžového papíru vystřihni zobáček, nožky a oči znázorni černou fixou (pokud máš doma oči nalepovací, nalep je). Kuřátko upevni na špejli, kterou přilep ze zadní strany. Celý zápich můžeš doladit mašličkou nebo čímkoli chceš.
A je to.
A písnička o kuřeti k tvoření.
Hráči na flétnu ji dnes mají v C dur, půjde zahrát hravě.
Říkanka (písnička)o kuřeti, jak se klube z vajíčka.
Nedávno jsme si povídali o tom, proč je v některém vajíčku žloutek s bílkem a proč v jiném může růst malé kuřátko. Říkali jsme si, že důležitou úlohu má v kurníku kohout. Zkuste vést s dětmi společně diskusi o zrodu nového života. Využijte knih a encyklopedií. Uvidíte, jaká Vám děti dají svá vysvětlení.
Až se uvidíme, hru si zahrajeme.
Hezké slunné dny všem.
S pozdravem paní učitelky